سبد خرید 0

وبلاگ

چطور صفحه تبلیغ بنویسیم؟

صفحه تبلیغ

بخش بزرگی از فرایند فروش محصول یا کالا نوشتن صفحه تبلیغ مناسب است.صفحه تبلیغ نقش ویترین را در صفحات فروش سایت بر عهده دارد.مشتری قبل از تصمیم به خرید ابتدا صفحه تبلیغ را می بیند و تمرکز بیشتر به نکات منفی دارد و در صورتی که نکته ای رضایت او را جلب نکند اقدام به خرید نخواهد کرد.

چطور صفحه تبلیغ بنوبسیم؟

اولین شرط برای نوشتن صفحه تبلیغ داشتن محصولی مناسب و با کیفیت است و هدفی نوشتن تبلیغ فروش میباشد.محصولات زیاد و با کیفیتی وجود دارد که به دلیل عدم تبلیغات مناسب نسبت به سایر رقبا خود فروش کمتری را تجربه می کنند.

علاوه بر صفحه تبلیغ محصول نوشتن تبلیغ درست در صفحات دیگر سایت مانند صفخه درباره ما، تماس با ما و یا حتی ایمیل های ارسالی به مخاطب اهمیت دارد.

ساختار صفحه تبلیغ محصول

تیتر محصول

تیتر بیشتر از خود محصول بازدید می خورد و مخاطب را ترغیب می کند که محصول را دریافت کند.برای نوشتن یک تیتر مناسب بهتر است از ساختار دو کلمه ای متشکل از نام محصول و یک صفت تصویر ساز که به وضوح مزیت و کارایی محصول را نمایان می نماید استفاده کنیم.مهم این است که تصویری که برای خریدار ایجاد می شود بیانگر این باشد که بعد از خرید محصول چه منفعتی را می تواند حاصل نماید.(تیترهای پول ساز،آچارهای پول ساز،نخبگان فروش،نابغه اینستاگرام)

زیر تیتر محصول

وظیفه اصلی زیر تیتر ایجاد انگیزه خرید برای مشتری می باشد.زیر تیتر مناسب معمولا در یک جمله و با توجه به جامعه هدف بیان می شود.مهمترین منفعتی که محصول شما می تواند به مخاطب ارائه نماید نوشته می شود.

در ادامه چند الگو مناسب برای نوشتن زیر تیتر مطرح می شود.

 • چطور در زمان کم،کار ارزشمندی انجام دهیم؟
 • چگونه توانستم آن کار با ارزش را انجام دهم؟
 • کارهایی که فقط افراد خاص انجام می دهند.(ولی واجب است که همه انجام دهند)
 • قبل از انجام این کار،آن کار را انجام ندهید.
 • مانند این افراد،این کار را انجام دهید.

هر کدام از این الگوها ساختار مناسبی دارند که با توجه به جامعه هدف می توان از آنها استفاده کرد.

بدنه تبلیغ

بدنه

تصویری برای مخاطب ایجاد کنید که با استفاده از آن درد و یا خواسته او برطرف گردد.

اتصال مخاطب

مخاطب را متصل کنید و از او در خصوص مشکلات و یا خواسته اش سوال بپرسید و در نهایت دعوت به اقدام داشته باشید و به مشتری بگویید برای رسیدن به خواسته اش از محصول استفاده نماید.

معرفی محصول

 • داستان شکل گیری محصول:(با چه مشکلاتی مواجه بوده ام؟،چی شد که به فکر ساخت این محصول افتادم؟،چه اشتباهاتی داشتم؟ و یا اینکه از این آموزش چه استفاده هایی داشته ام؟)

استفاده از داستان، محصول را برای مخاطب جذاب می کند و سریع تر همراه محصول می شود.

 • سر فصل های دوره:سر تیترهای مهم محصول را بنویسید.
 • ویژگی های محصول:یه جای بیان ویژگی های محصول،عنوان کنید چه مزیتی برای مشتری دارد.برای مشتری مهم نیست که محصول تان چه ویژگی های دارد بلکه می خواهند بدانند چه مشکلی را از آنها برطرف می کند.
 • برای محصول گاو بنفش بسازید:با بررسی رقبا فضایی متفاوت برای مشتری ایجاد کنید.بررسی کنید چه کارها و خدماتی را رقبای شما انجام نمی دهند،شما آنها را انجام دهید.(خدمات رایگان،ضمانت بازگشت وجه،ارسال سریع تر،پاسخ گویی به مشکلات،هدیه)
 • چه قولی به مخاطب می دهید:به مخاطب خود قول دهید بعد از استفاده از محصول به چه چیزی می رسد.اگر از محصول شما استفاده کنند چه توانایی نسبت به سایر رقبا به دست می آورند.

اعتماد سازها

 • مدرس:مهم تر از محصول،جایگاه مدرس است.ویژگی های خودتان را برجسته کنید.اگر نویسنده کتاب هستید،سمینارهای زیادی را برگزار کرده اید و یا کارگاه هایی را برگزار کرده اید عنوان کنید.
 • گارانتی بازگشت وجه:گارانتی در محصول حتما باید وجود داشته باشد و ترجیحا با دست خط خودتان بنویسید.
 • نظرات مشتری های راضی:از نظرات افرادی که از محصول شما خرید کرده اند و رضایت داشته اند فیلم تهیه کنید و در صفحه محصول خود قرار دهید.
 • مشاوره ثبت نام در دوره:شرایطی را ایجاد کنید که مخاطب بتواند قبل از خرید مشاوره بگیرد.
 • جلسه اول رایگان:بخشی از محصول را رایگان در اختیار مشتری قرار دهید و حتی اگر کتاب می فروشید می توانید چند صفحه اول آن را رایگان در اختیار قرار دهید.
 • صفحه تماس با ما و درباره ما:تصاویر ویژگی هایی که دارید و یا کلاس هایی که برگزار کرده اید را در این صفحات قرار دهید.
 • خدمات پس از فروش:با فروش محصول،مشتری را رها نکنید و خدماتی اضافه بیش از آنچه پرداخت کرده است برای او ایجاد کنید.

اصول متقاعد سازی

 • اصل عمل متقابل:وقتی برای افراد ارزش خلق می کنید معمولا آنها سعی می کنند لطف شما را جبران کنند.وقتی به مشتری هدیه می دهید و فایل رایگان در اختیارشان قرار می دهید مخاطب نیز سعی بر جبران آن دارد.
 • دشواری انتخاب:انتخاب را برای مشتری آسان کنید و در یک صفحه نهایتا سه گزینه انتخاب قرار دهید.
 • اصل کمیابی:حس کمیابی محصول را برای مشتری ایجاد کنید تا تصور بر این باشد که اگر محصول را تهیه نکند ممکن است پس از این با قیمت های بالاتری خریداری نماید.
 • اصل برتری:محصولی که دارید عنوان کنید به درد چه کسانی می خورد و چه ویژگی هایی نسبت به رقبا دارد.
 • دشمن مشترک:موضوع و یا مشکلی را در نظر بگیرید و با مخاطب هم تیم شوید و عنوان کنید این محصول چگونه می تواند مشکل عنوان شده را برطرف کند.

پیشنهاد هایی رد نشدنی

مهم ترین بخش بدنه تبلیغ،بخش پیشنهاد های آن می باشد.حتی اگر مزیت،برتری و ویژگی های محصول را به درستی اعلام کنید ولی پیشنهاد مناسب عنوان نکنید احتمال خرید کاهش پیدا می کند.همراه با پیشنهادی که ارائه می کنید محدودیت را عنوان کنید و یا می توانید از دورچین های مناسب و مرتبط برای محصول استفاده کنید.(زمانی که مشتری محصولی از شما خریداری می کند،محصولی دیگر به عنوان هدیه ارائه نمایید.)هدیه ها را بصورت تدریجی و در فواصل مختلف محصول در اختیار مشتری قرار دهید.

صفحه تبلیغ مناسب دارای تایمر شماره معکوس نیز باید باشد که این حس برای مشتری ایجاد شود که وقت تهیه محصول رو به اتمام است.

توجیه قیمت

قیمت محصول شما باید برای مشتری توجیه داشته باشد که می توانید محصول را با قیمت رقبا مقایسه کنید و یا مقایسه با نخریدن به این صورت که اگر تهیه نکند چه چیزی را از دست می دهد و یا مقایسه با خرید های دیگر شخص که ارزش محصول نسبت به پولی که پرداخت می کند افزایش یابد و یا تاکید به کسب درآمد از دوره و پیشگیری از ضرری که در صورت استفاده نکردن از محصول ایجاد می گردد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید