سبد خرید 0

لحن صدا در فروش

لحن صدا

یکی از ابزارهای مهم در فروش داشتن لحن صدای مناسب می باشد.با توجه به اینکه امروزه بیشتر مذاکرات به صورت تلفنی انجام می شود و مشتری نمی تواند شما را ببیند،ممکن است از روی لحن صدا در فروش که انجام می دهید توسط مخاطب قضاوت شوید.

انتخاب بهترین کلمات در مذاکره باید انجام شود ولی همین کلمات زمانی موثر خواهد بود و بر احساسات مشتری اثر خواهد گذاشت  که دارای لحن صدای مناسب باشد.

زمانی که اقدام به مذاکره می کنید کلمات مناسب می تواند نیاز مشتری را شناسایی کند و با توجه به قیمت محصول بر منطق شخص تاثیر گذارد و در حالی که لحن صدای مناسب و ایجاد حس مثبت بر احساس وی موثر خواهد بود.

مشتری با منطق خود تصمیم به خرید و با احساس خود اقدام به خرید خواهد کرد.

انواع لحن صدا در فروش

در ادامه چند مورد لحن صدای موثر در مذاکره و به طور ویژه در ارتباطات تلفنی عنوان شده است.

سرزنده و بشاش

داشتن صدای سرزنده و بشاش نشان از اهمیت دادن به مخاطب است و این تصور را برای طرف مذاکره ایجاد می کند که شما مشتاق شنیدن مطالب اش و قادر به درک و شناسایی دردی که دارد می باشید.

این لحن صدا پیوند روانی ناخودآگاه ایجاد می کند و احساس نزدیکی بیشتری با مشتری پیدا خواهید کرد.

لحن صدا رازآلود

در قسمتهایی از مذاکره با پایین آوردن صدایتان در حد زمزمه کردن و توقف روی حرف «د» کلمه «دلیل» به مدت چند صدم ثانیه،حس کمیابی برای شخص ایجاد کنید تا احساس فوریت برای او ایجاد شود.

لحن صدا کمیابی

از این لحن برای ایجاد میل ذاتی مخاطب برای خواستن بیشتر از چیزی که به آن فکر می کند و کمتر از آن چیزی که موجود است،استفاده می کنیم.وقتی شخص احساس کند آن چیزی که می خواهد کمیاب است باعث می شود انگیزه او برای خرید بیشتر شود.

نخست با کمیابی کلامی بر منطق مشتری تاثیر می گذارید و سپس با استفاده از زمزمه پرقدرت،کمیابی لحنی اضافه می کنید و در نهایت با توضیح اینکه اطلاعاتی که در اختیار شما می گذارم سری و کمیاب هستند باعث ایجاد انگیزه مضاعف و افزایش احساس نیاز شخص به کالا و خدمات خود می شوید.

لحن صدا اطمینان کامل

لحن قاطع و صریحی است که عقیده مطلق شما درباره هر چیزی که به زبان می آورید را منتقل می کند.با شناخت مزیت ها و کاربرد کالا و خدماتی که ارائه می کنید موجب افزایش لحن صدای اطمینان کامل می شوید.

لحن خلوص نیت

لحنی با اعتماد به نفس،روان و ملایمی است که برای مشتری این حس را ایجاد می کند که آنچه الان در حال گفتن هستید،مستقیم از عمق قلبتان می آید و با بیشترین حالت ممکن با مشتری صادق هستید.خاصیت این لحن این است که چیزی که به مشتری می گویید احساس می کند که به طور کامل به نفع اوست و در صورتی که خاصه شما را اجابت نکند متضرر خواهد شد.

لحن انسان منطقی

در ابتدای مذاکره،زمانی که از مشتری اجازه می گیرید تا مزایای کالا و خدمات خود را برای او توضیح دهید از این لحن استفاده می کنید.

در هنگام گفتن «یک دقیقه وقت داری؟» از لحن انسان منطقی برای پیشبرد اهدافتان بهره می برید.در این لحن،صدای خود را در پایان جملات،بالا ببرید تا گفته هایتان عقلانی به نظر برسند.

در هنگام استفاده از لحن انسان منطقی همراه کلماتی که به مشتری ابراز می کنید کلمات دیگری که شخص می شنود این است: «من و تو منطقی هستیم و تقاضایی که شما هم عنوان می کنید خیلی منطقی است»

در این حالت مشتری به طور ناخودآگاه وظیفه خود می داند که منطق شما را با مهربانی پاسخ دهد و این منجر می شود که او به تقاضای شما جواب مثبت دهد.

«کلامی قدرتمند و زیباست که لحن مناسبی داشته باشد»

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید