سبد خرید 0

وبلاگ

لباس رسمی آقایان در مذاکره

مذاکره

پوشش مناسب شما بلافاصله بعنوان یک رویداد بیرونی وارد حواس پنجگانه مخاطب می شود،از فیلترهای ذهنی شخص عبور کرده و با توجه به دنیای مطلوب او قضاوت می شوید.

این قضاوت می تواند تصویری برای طرف مقابل ایجاد کند که با یک فرد متخصص روبرو است.فردی که می تواند به او اعتماد کند،درد و نیاز او را درک می کند و راه حلی برای برطرف نمودن آن دارد و یا اینکه با شخصی مبتدی مذاکره می نماید که تمام توجه او فقط به جیب مشتری و کسب درآمد می باشد.

بهترین پوشش برای ارتباط با مشتری به طور کلی استفاده از کت و شلوار نمی باشد بلکه با نوع تخصص و یا خدماتی که ارائه می دهید طرز لباس پوشیدن،آرایش مو و حتی استفاده از زیورآلات متفاوت است.

بهترین طرز لباس پوشیدن شیوه ای است که متناسب با حرفه شما باشد.

پوشیدن کت وشلوار برای یک سرویس کار لوازم منزل نه تنها تصویری از متخصص بودن وی در ذهن مخاطب ایجاد نمی کند بلکه ممکن است ادراکی در ذهن مشتری پدید آید که پوشیدن این لباس به دلیل گرفتن هزینه ای بیش از دستمزد توسط سرویس کار می باشد.

لباس رسمی آقایان در مذاکره

لباس رسمی

لباس رسمی آقایان در مذاکره،جلسات،سمینارها و مهمانی های اداری استفاده از کت و شلوار است.

کت و شلوار رسمی آقایان در جلسات مذاکره باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • پوشیدن کت تک با هر رنگ و طرحی برای جلسات مشاوره ممنوع است.در جلسات رسمی با کت تک ظاهر نشوید.
 • بهترین رنگ کت و شلوار برای جلسات رسمی ابتدا سرمه ای و پس از آن مشکی یا رنگ تیره است.الباقی رنگها را فراموش کنید.
 • طرح کت و شلوار باید ساده و در صورت تمایل به استفاده از طرح دار از خط های بسیار ریز که جلب توجه نکند استفاده کنید،پوشش کت و شلوار با خطوط درشت یا چهارخانه یک فاجعه در ارتباطات می باشد.
 • رنگ پیراهن شما سفید یا آبی آسمانی بسیار کم رنگ است.در صورت استفاده از کت و شلوار مشکی رنگ پیراهن فقط سفید و در مواردی که از کت و شلوار طرح دار استفاده می کنید پیراهن را حتما ساده انتخاب کنید.
 • بجای استفاده از پیراهن آستین کوتاه از پیراهن آستین بلند ترجیحا با دکمه سردست استفاده کنید تا بیان گر شکوه و نظم شما برای دیگران باشد.
 • اگر کراوات استفاده می کنید،رنگ آن کاملا مرتبط با سلیقه شماست ولی معمولا در مذاکرات رسمی از رنگ های شاد استفاده می شود.
 • کمربند مشکی و چرمی باشد.استفاده از سگکی که جلب توجه می کند ممنوع است.
 • کفش اغلب مشکی و یا قهوه ای ساده و دارای لژ سه سانتی باشد.
 • در صورت امکان استفاده از کمربند همرنگ با کفش باشد.
 • جوراب فقط یک رنگ دارد و آن فقط مشکی است.استفاده ازهر رنگ دیگری ممنوع است.
 • کت شما فقط باید دو دکمه و نهایتا تک دکمه باشد.از کت های سه دکمه هرگز در جلسات رسمی استفاده نکنید.
 • در هنگام نشستن هر دو دکمه کت باز باشد و در هنگام ایستادن و یا راه رفتم فقط دکمه بالایی کت(در کت های دو دکمه) و دکمه کت تک دکمه بسته و دوکمه پایین کت های دو دکمه باز باشد.
 • جیب های کت شما فقط برای زیبایی می باشد.هیچ چیزی در جیب های کنار کت نگذارید و جیب بغل هم اگر چیزی قرار دارد نباید در هنگام استفاده برجستگی آن مشخص باشد.
 • کاربرد ساعت فقط برای نشان دادن زمان نیست،ساعت شما نشان گر قدرت و جایگاه اجتماعی است.
 • بجای استفاده از خودکار معمولی در جلسات از روان نویس و یا خودنویس استفاده کنید.
 • استفاده از ادوکلن مناسب می تواند به اعتبار شما اضافه کند.

توجه و رعایت این نکات در مذاکره باعث نشان دادن احترام به فرد مقابل و تصویری از یک شخص با توانمندی در عرصه تجارت برای شما می باشد.هر چه بیشتر این موارد را رعایت کنید کمک بیشتری به کسب میزان درآمد برای خود و همچنین شرکتی که برای ان کار می کنید خواهید داشت.

ادراک مشتری

مشتری

وقتی فروشنده یا نماینده ای با این مشخصات با شما مذاکره می کند،چه تاثیری بر ادراک شما خواهد داشت؟

تصور شما از چنین شخصی چیست؟

آیا او یک شخص آگاه به حوزه کاری خود می باشد؟

می تواند درد شما را شناسایی و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کند؟

کالا و یا خدماتی که ارائه می کند تفاوتی با سایر کالاهای مرتبط در بازار دارد؟

تمام این سوالات بلافاصله وارد حواس پنجگانه شما می شود و جوابی که در ابتدا به صورت ناخودآگاه می دهید بر اساس برداشت شخصی شما می باشد.

مرحله ای که بعنوان پیش نیاز برای فروشنده می باشد و در صورت دریافت نمره قبولی در آن می تواند امیدوار به انجام یک مذاکره حرفه ای و بستن قرارداد با مشتری باشد.

وقتی شما اولین بار این شخص را ملاقات می کنید این حس برای شما ایجاد می شود که احتمالا با یک آدم حرفه ای روبرو شده اید که حتما دارای تخصص لازم در کار خودش است و زمانی که پیشنهاداتی برای خرید عنوان می کند کاملا آگاه است کدام محصول می تواند خواسته من را اجابت کند.

در صورت عدم رعایت پوشش مناسب حتی اگر شخص یک فرد کاملا آگاه به ویژگی های محصول و یا خدمات خود باشد و تمام نکات ریز و مزایای آن را برای برطرف کردن درد و خواسته مشتری را بداند نمی تواند تاثیر زیادی بر ذهن مشتری ایجاد کند.

در بهترین شرایط مذاکره طرف مقابل شخصی که به کالا و خدمات شما نیاز دارد و میزان وابستگی به محصول به حدی است که بدون دریافت خدمات مذکور ادامه زندگی برای شخص میسر نباشد بعنوان یک مشتری مشتاق و برانگیخته شناخته می شود.

گروهی که مذاکره و فروش محصول به آنها با کمترین میزان صرف انرژی امکان پذیر می باشد.

تصوری که برای فروشنده ایجاد می شود فروش ای موفق و بدون زحمت می باشد،در صورتی که فقط او نیست که  ارائه محصول و یا خدمات را به عهده دارد و رقبای او هم در همین بازار مشغول فعالیت می باشند.

تا زمانی که اعتماد مشتری  نسبت به فروشنده ایجاد نگردد از شخص خرید نخواهد کرد و ترجیح می دهد خدمات را از شخص متخصص و کاربلد در این حوزه دریافت کند.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید