سبد خرید 0

وبلاگ

فون واژه در کسب و کار

یکی از ملزومات مهم توی حیطه استادی یا بطور کل کسب و کارتان استفاده از مهارت های ارتباطی می باشد و یکی از مهمترین آنها داشتن شماره تماس مناسب و استفاده از خدماتی که می توانیم از شرکت های مخابراتی دریافت کنیم.

همانطور که گفتم داشتن شماره مناسب و رند میتونه کمک شایانی برای دیده شدن کسب و کارتان داشته باشد اما باید هزینه خیلی زیادی برای آن درنظر بگیرید،راه جایگزین این است که از فون واژه استفاده کنید.

فون واژه چیست؟

به دکمه‌های شماره‌گیر هر گوشی تلفن رومیزی یا موبایل که دم دست دارید نگاه کنید. تقریبا روی همه گوشی‌های تلفن که در سراسر جهان تولید می‌شود، حروف انگلیسی با همین ترتیب که می‌بینید چاپ می‌شود

کاربرد فون واژه

آیا از خود پرسیده اید، این حروف برای چیست؟

علت چاپ این حروف بر روی گوشیهای تلفن این است که در بسیاری از کشورهای جهان و اکثر شرکتهای بزرگ به جای اینکه شماره تلفن خود را با عدد بیان کنند، با حروف و با نام برند خود بیان می‌کنند تا هیچگاه از خاطر مشتریان فراموش نگردد و آنها بتوانند به سریعترین روش ممکن با شرکت ارتباط برقرار نمایند. مانند سامسونگ در آمریکا که شماره آن 1800Samsung و شرکت اپل شماره آن 1800MyApple می باشد.به عبارت ساده تر

فون واژه؛ شماره‌ای است خاص، منحصربفرد و فراموش نشدنی،
به نام شما یا نام خانوادگی‏‌تان یا نام شغل و حرفه‌ و یا هر نام و برند مورد علاقه‏ شما.
در این نوع شماره‌‏ ها به جای اعداد، حروف مندرج بر روی دکمه ‌های تلفن یا موبایل گرفته می‏‌شوند.

عکس های فون واژه

مثالی از کسب و کار در ایران

اگر بخواهم مثال بزنم (با کسب اجازه از استاد حسنی زاده) یک سئوال اینکه شماره تماس ایشون در سایت2barabar چند؟

لازمه اش اینه که وارد سایت ایشان شوید،بعد در قسمت تماس با ما شماره را ببینید،ولی اگر از فون واژه استفاده شده بود و شماره

09122272227 و یا شماره09322272227 و یا شماره 09222272227 انتخاب می شد شماره ایشان برای تبلیغات می شد 2barabar با پیش کد هریک از شماره های اپراتوری(091 ،093 یا092) که در دسترس بود.

فیلم درخصوص فون واژه

 

چگونه فون واژه تهیه کنیم

برای خرید فون واژه می توان با توجه به موضوع فعالیت و نام برند خود از سایت های موجود در این خصوص و یا سایت همراه اول،ایرانسل یا رایتل نسبت به ساخت فون واژه اقدام نمایید. برای راحتی بیشتر می توانید قبل از انتخاب برند یا موضوع فعالیت خود با شماره های در دسترس نسبت به ساخت اسم مورد نطر اقدام نمایید.

با تمام این‌ها، فون‌واژه می‌تواند مسیری تبلیغاتی برای صاحبان کسب و کار و تجارت باشد و به عنوان روشی برای انتخاب شماره تماس‌های رند یا در کنار آن استفاده شود. فون‌واژه تا به امروز در تجارت و معرفی برندها در ایران چندان شناخته شده و رایج نیست ولی این را بدانید که تاثیر فون واژه بر کسب و کار بسیار زیاد است.

فون واژه ها، بسیار خاص و منحصربفرد بوده و به یاد ماندنی تر از هر شماره رند عددی هستند. بطور مثال، شماره (09127746837) تنها شماره در کل شماره های موبایل 0912 می باشد که معادل فون واژه Printer است  و بنابراین فون واژه 0912Printer، در کل  پیش شماره 0912  یعنی  مطرح ترین پیش شماره موبایل کشور و در بین 10 میلیون شماره دائمی، خاص و منحصربفرد است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید